kompatibilita na mobilech

  • flash nepracuje na většině mobilních telefonů ani tabletech
  • html se načítejí rychleji než flash

Předvídatelnost, snažší ovladatelnost, méně chyb

  • pokud budete pracovat ve flashi ve většina případech bude výsledek vypadat, tak jak očekáváte, je to izlovaný program, který se zobrazí všude stejně.
  • HTML bannery je potřeba ladit na všech prohlížečích, například ne všechny filtry budou pracovat v chromu i explorelu stejně. Na výrobu je HTML banner daleko obtížnější než flash i proto, že spousta programů pro návrháře jsou teprve ve vývoji a obsahují ještě mnoho chyb

Responzivní design

  • HTML bannery mohou využít proměnlivou výšku i délku, zobrazí se nám tedy na všech různých velikostech mobilů či obrazovek, tak jak potřebujeme.
  • Flash zůstává jen v 1 rozměru

Dynamický obsah

  • obsah html bannerů se může měnit v závyslosti na vašem e-shopu

například uděláte propojení na ceny a budete je mít na banneru vždy aktuální

 

Flash a HTML mají každý jiné vlastnosti, i když se výsledek někomu může zdát na oko stejný. Důležité je si nejdříve zjistit, než pošlete zadání k výrobě, kde chcete bannery publikovat a jaké mají podmínky pro bannery, tyto specifikace jsou pro vytvoření banneru zásadní. Ovlivní kvalitu a mnohdy i obsah na úkor kvality vašeho banneru.

V ČEM VYTVOŘIT HTML BANNERY

 

google web designer

S tímto programem by jste se měli vejít do limitu od 150 kb

Program má v sobě zatím spoustu menších chyb, pokud se tím nenecháte odradit, program funguje na podobných principech jako flash, tak se s ním není těžké naučit.

Na programu se mi líbí, že působí jednoduše a ovládání je hodně intuitivní, lehce můžete přepínát mezi animací a kódem, takže se můžete rozhodnout jestli je pro vás lepší se mordovat s občas chybovýma nástrojema a nebo si tam zapíšete pár scriptů, které potřebujete.

v pravé části pak najdete různé přednastavené komponenty, které můžete přidávat, jako je například nejzákladnější button pro banner, vložení sprite sheetu, galerie a další.

časovou osu/animaci můžete ovládat přidáním labelů a eventů s příkazama, stejně jak jste byly zvyklí třeba u flashe.

program je zatím zdarma a určitě stojí za vyzkoušení.

Pokud neumíte až tak dobře kódovat, je to varianta v čem dělat bannery.

Adobe Edge

 

edge

 

Edge už je pokročilejší nástroj. Je o něco komplikovanější než Google web designer. Za to toho taky nabízí více a v preciznější formě. na mě působí jako skloubenina flashe a ovládání z after effect. Chyby se tam najdou samozřejmě také, ale ne v takové míře jako na Googlu ( alespoň u mě) Za to také není zadarmo, co rozhodně oceníte oproti googlu, je vytváření responzivních věcí, dělají se tady mnohem snáz a jsou dva základní způsoby jak takový banner vyrobit. Pokud chcete všechno stejně proporčně zmenšovat a zvětšovat, pak jde jen o zaškrtnutí jednoho pole v nastavení a nemusíte se o nic starat, pokud se má chovat při zmenšování/zvětšování každý objekt jinak, můžete přepnout do podrobnějšího nastavení.

O něco horší mi tady přide přiřazování akcí, ovládání časové osy pomocí scriptů, v tom je podle mě lepší google, je jednoduší a intuitivnější. Vše máte hned po ruce.

  

Adobe Animate

Pokud máte banner ve Flashi, není problém z něho vyexportovat HTML. Jen ho trochu musíte poupravit, záleží jestli jste používali action script nebo ne, filtry, které nefungují v html a podobně. Časově je to velmi rychlé, postavit celý banner znovu pro html můžete tak jak jste byli zvyklí ve flashi. Pak dáte vše vyexportovat a je hotovo.

Jenže velikost takového banneru je dvojnásobná a vy musíte mít limit na banner nejméně třeba 300kb ( ale samozřejmě záleží na počtu animací obrázků a podobně), při složitější animaci bannery mívají třeba 500kb.      

Jednoduché na vytvoření to je, otázka je, jestli někdo takový banner bude chtít 🙂

Ručně napsaný kód
dreamwea

Tohle je samozřejmě ta nejlepší cesta vytvoření banneru.

Pokud začnete zkoušet a učit se , myslím, že jednoduché bannery s pomocí css, začnete do týdne zvládat, weby jsou plné tutoriálů, a není problém už si cokoliv zjistit.

Za mě je jedna z nejlepších stránek tahle http://www.w3schools.com/css/default.asp

Všechno je tam přehledně a myslím si, že i dost srozumitelně i pro toho kdo začíná.    

 

Hlavní je zkoušet a testovat, jen tak čtením se nic nenaučíte  

Swiffy

swify

je nástroj od googlu, který nahrajete do starší verze flashe,  pod máte jakoukoliv vytvořenou animaci ve fleshi, stačí kliknout a je hotovo. Problém je zase s velikostí k vaší velikosti banneru se ještě samozřejmě tahají jako například u Edge knihovny u Swiffy má 120kb

 

https://developers.google.com/swiffy/

 

green sock

nápomocny  vám pak můžou být tyto knihovna s animacemi, které jsou ke stažení.

je to jedna z nejlepších variant, jak vytvořit složitější animace a nepoužívat žádný z programů, kvůli obrovské datové velikosti.

 

http://greensock.com/gsap

 

Co se reklamy týká, flash podle mě úplně ze stránek vymizí, kvůli ztrátě podpory.

Jinak Pro mě flash zůstává stále nenahraditelným programem. Ono moc nejde HTML a FLASH ani srovnávat, každý má úplně jiné vlastnosti. Srovnávat můžeme jen některá odvětví, ve kterých se programy použivájí, jako je například reklama. Ale nejde smíchat všechno dohromady, flash se bude zatím využívat dál, ale musíme brát v potaz, že jeho využití není jen jako doplněk webových stránek, kde ho právě plně nahrazuje html.

V čem vytvářet HTML bannery , jaké nástroje existují. Jaké jsou výhody flashe?

Post navigation


2 thoughts on “V čem vytvářet HTML bannery , jaké nástroje existují. Jaké jsou výhody flashe?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.